1 beğenilme 0 beğenilmeme
POLİSLİK kategorisinde (130 puan) tarafından
Arkadaşlar bir sorum olacak yardım edin lütfen. Şimdi benim abim tecavüz suçundan hapise girdi ama gün almadı hapiste kaldı 6 ay. Mahkeme beraati ile çıktı şuan davası yargıtayda daha onaylanmadı ve şuan  sicili temiz hiç bir şekilde sicile geçmemiş. Ben polisliğe hazırlanıyorum pomem kazandığım zaman ve mezun olup işe başladığım zamanda abimin yargıtayda onaylanıp sicile işlenirse beni polislikten alırlar mı işe başladığımda ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
( Emniyet Amiri ) (2.9k puan) tarafından
Sicile işlerse sıkıntı bence
0 beğenilme 0 beğenilmeme
( 1. Snf Emniyet Müdürü ) (12.2k puan) tarafından
Öncelikle beraat farklı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılma farklı bir durumdur. Şayet beraat aldıysa zaten masum demektir hiçbir sıkıntı olmaz. Ceza alırsa seni etkileyebilir okula girişinde. Mesleğe başlayana kadar birşey olmazsa göreve başladıktan sonra birşey olmaz.
( Polis ) (760 puan) tarafından
Suç abisinin neden kendisini etkilesin ki okula girişinde suçlar şahsidir eğer terör suçu felan olmadığı sürece abisinin suçu neden olumsuz bir etki oluştursun ki ?
( 1. Snf Emniyet Müdürü ) (10.8k puan) tarafından
Yüz kızartıcı suç çünkü.
( Polis ) (760 puan) tarafından
Yüz kızartıcı suç olabilir ama suçun şahsiliği diye bir kanun var suçu sonuçta kendisi işlemedi ayrıca kardeş 1. Derece akrabayada girmiyor 2. Derece akraba olarak geçiyor neden etkilesin
( 1. Snf Emniyet Müdürü ) (12.2k puan) tarafından
Etkiler demedim. Etkilerse okula girerken etkiler mesleğe başlayınca birşey olmaz dedim
( Polis ) (760 puan) tarafından
Anladım kardeşim haklısın da okula girerken de neden etkileme gibi bir durumu olsun ki sonuçta anne baba ve eşi değil suç terör sucu da değil kardeşin işlediği yüz kızartıcı suçta sucun sahsiligine girer yanlış mı düşünüyorum?
( 1. Snf Emniyet Müdürü ) (12.2k puan) tarafından
Doğru düşünüyorsun öyle olması lazım.
( Polis ) (760 puan) tarafından
Eğer hayır kardeşinin işlediği  yüz kızartıcı suç onu da etkiler bu yüzden polis olamaz hep başarısız olur ? Sence varmı boule bişey yani olabilir mi ?
0 beğenilme 0 beğenilmeme
( 4. Snf Emniyet Müdürü ) (3.6k puan) tarafından
Meslekte iken sorun olmaz.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
( Polis ) (760 puan) tarafından

annem ve babam ayrı velayet annem de 

Babamın hırsızlık suçu beni etkilermi? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim 

0 beğenilme 0 beğenilmeme
( 3. Snf Emniyet Müdürü ) (4.3k puan) tarafından
Etkilemez. Abi 2. derece akraba ve kesinleşmiş bir hüküm yok.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
( Baş Polis ) (1.2k puan) tarafından
Cevaplara bakılırsa anlaşılan o ki her kafadan bir ses çıkıyor. Bence (benim şahsi düşüncem)  bu konuyu bir hukukçuya danış. ondan daha sağlıklı bilgi edinirsin.

2.1k soru

3.1k cevap

1.1k yorum

2.9k kullanıcı
Rütbeler

Soru cevap kısmına her katılışılınızda rütbeniz aşağıdaki gibi otomatik artar

Polis
Baş Polis
Kıdemli Baş Polis
Emniyet Amiri
4. Sınıf Emniyet Müdürü
3. Sınıf Emniyet Müdürü
2. Sınıf Emniyet Müdürü
1. Sınıf Emniyet Müdürü
Emniyet Genel Müdürü

Kategoriler

En popüler etiketler

pomem pmyo polislik pmyo-polislik polislik-sağlık-şartları sağlık mülakat pomem-24 sözlü-mülakat pomem-sağlık paem güven-masası paem-komiserlik - kadın-pöh-alımı 25 dönem pöh parkur lisans polis-alımı sözlü polislik-göz-sağlık-şartları güvenlik-masası-çalışma-şartları sağlık-pmyo polislik-güvenlik-soruşturması ön pöh_polislik askerlik 26 pomem-26 polislik-bayan-boy-kilo-ölçümü bekcilik -pomem #pmyo kadın komiserlik -paem pomem-25 pmyo-yaş-şartı -saglık 24-pomem güvenlik-maması engel -polis pomem_ 25-dönem-pomem-parkur 25-dönem-kpss-öncesi-sonra-mı-olacak polisliğe-engel-olan-cezalar tecil başvuru polis pmyo-boy-2020 -üniversite #polislikvemsü renk-körlüğü-polisliğe-engel-midir pomem-ön-sağlık polislik-ahlak-soruşturması akyurt-pmyo önlisans-pomem yara-izi-polisliğe-engel-midir 2019-ve-2020-pmyo-alımı polislik-mülakat diş-arası-açıklığı-polisliğe-engel-midir kist-polisliğe-engel-mi iyi-huylu-kist-polisliğe-engel-mi kontrol dikiş -polislik kpss2019 msü izi 24 mi 2020pmyo bekçilik-sağlık-şartları whatsapgrubu pomem-kpss_2020 24-donem-guvenmasasi❤ -lisans #elemesebepleri önsaglik 2019-paem 25-dönem-pomem-alımı-ne-zaman polislik-diş-şartı polislik-birim-seçimi pmyo-yaş-şartı-alt-ve-üst-limiti yunus-polisi-olma-şartları diş-teli-polisliğe-engel-midir bel-fıtığı-polisliğe-engel-midir polislik-göz-hastalıkları _ pomem-astsubaylık dönem-pomem pmyo-basvuru pomem-mülakatı spo-mülakat donem dönem-mülakat ankara-akyur-pmyo-şuan-hizmmete-mi
...